قبرس اروپاییReviewed by شایان هشترودی on Jun 29Rating:

قبرس شرقی ترین جزیره در دریای مدیترانه است و قبرس یک ملت مستقل با گذشته طولانی و رنگارنگ دارد.
در طول قرن ها تحت عنوان امپراتوری ها، جایگاه قبرس آن را برای همه کسانی که قدرت را در دریای مدیترانه به دست می آورده اند، به عنوان جایزه به دست می آوردتد .
قبرس از لحاظ آب و هوایی، سواحل زیبا، کوه های جنگلی و دره های سرسبز سبز، مقصد ایده آل برای تعطیلات عاشقانه است.
دوستداران تاریخ توسط جاذبه های باستانی قبرس به این جزیره جذب خواهند شد. این جزیره با سایت های باستان شناسی، خرابه ها و بقایای امپراتوری های گذشته، فاتحان و تمدن ها پیوند دارد. غذاهای دریایی ، یک زیرساخت مدرن و یک جمعیت استقبال کننده در قبرس یک تجربه لذت بخش برای هر مسافرتی را پدیدمی آورد.
جزیره قبرس مکان فوق العاده برای رفتن به پیاده روی ولذت بردن از ثروت باورنکردنی از گیاهان وجانوران منحصر به فرد می باشد .
از همه مهم تر جزیره قبرس ،جزیره کوچک است که به آسانی می توانیم در آن جابجاشویم و تجربه یک سفر لذت بخش را در آن داشته باشیم .

برترین جاذبه های گردشگری قبرس اروپایی

شهرباستانی Kourion

محققان بر این باورند که شهر باستانی Kourion  قبرس در حدود قرن 13 میلادی تاسیس شده است، اما این ویرانه های قرن پنجم قرون وسطی است که اغلب بازدیدکنندگان را جذب سایت باستانشناسی در نزدیکی شهر لیماسول می کند .
در این مکان صخره های ساحلی مکان رمانتیک و منظره فوق العاده ای از شهر ومدیترانه به وجود آورده است که مانند جادو می باشد.
کل سایت گسترده است، اما معروف ترین بخش تئاتر و مجلس Eustolios است، که دارای یک کلاچ موزاییک خوب و حفظ شده است.


قلعه کلوسی قبرس

واقع شده در قسمت جنوبی قبرس است که که قلعه سه طبقه ساخته صلببیون قرون وسطی می باشد .
یک پله مارپیچ، بازدیدکنندگان را به بالا سقف می برد تا دیدگاه های نفس گیر از شبه جزیره تحت پوشش تاکستان و دریای مدیترانه آبی داشته باشند.


قلعه سنت هیلاریون

یکی از زیبا ترین قلعه های میترانه ، سنت هیلاریون  است که قلعه ای پر از افسانه های محلی می باشد .
برای کسانی که به سمت بالا می روند، دیدگاه فوق العاده ای از جزیره قبرس را پدید می آورد .


دهکده Omodos

روستای اومدوس در کوههای ترودوس در نزدیکی شهر نیکوزیا واقع شده است
Omodos با خیابان های مخروطی، خانه های سنگی و باغ های سرسبز، ارزش دیدن آن را نیز برای زیبایی و جذابیت خود دارد. صومعه قرن هفدهم این شهر به چند موزه تقسیم می کند ، از جمله یک موزه آیکون که دارای حکاکی های چوبی فوق العاده و همچنین مجموعه ای از آیکون های گسترده است.

آرامگاه پادشاهان قبرس

مقبره پادشاهان در نزدیکی پافوس  یک نهر بزرگ است که قدمت آن به قرن چهارم قبل از میلاد است. مقبره ها از سنگ جامد حک شده و با ستون Doric تزئین شده اند.
علی رغم نام، شواهدی وجود ندارد که هیچ یک از پادشاهان در اینجا دفن شده باشد. در عوض این مکان محل نهایی آریستوکتهای پتلویمیک و مقامات بلندپایه بود. مقبره ها در قبرس منحصر به فرد هستند، که به شدت تحت تأثیر سنت باستان مصری قرار گرفته اند، زمانی که اعتقاد بر این بود که مقبره های مرده ها باید به خانه های زندگی شبیه باشند.

کیپ گرکو

یک پارک ملی ساحلی غیرممکن است که دارای انواع مسیرهای پیاده روی است که از شرق آژا ناپا شروع می شود.
انواع مختلفی از گیاه محلی وجود دارد، به ویژه بسیاری از ارکیده های وحشی بومی وحشی قبرس، که در اوایل بهار گل می دهند، اما حقیقت اصلی این است که مناظر ساحلی زرق و برق دار دریای آبی فراتر از آن است که بتوان توصیف کرد.


کلیسای آژیو لازاروس

واقع در مرکز شهرلارناکا  ، یک بنای تاریخی قرن نوزدهم برای مردی است که مسیحیان معتقدند که عیسی مسیح را از مردگان برانگیخت. طبق سنت، لازاروس برای فرار از آزار و شکنجه به قبرس فرار کرده است.


صومعه کی کاست

در تپه هایی که در غرب شهر پدولاس واقع شده اند. یک مجتمع بیزانس زرق و برق دار در اواخر قرن 11 تاسیس شده است. در حالی که تمام سازه های اصلی توسط آتش نابود شد، یک بازسازی بدون صرفه جویی در سال 1831 آغاز شد تا صومعه را به شکوه اصلی خود بازگرداند.


موزه قبرس

با بسیاری از سایت های باستان شناسی، قبرس پر از موزه است، اما موزه قبرس در نیکوزیا پایتخت است که در آن شما را به جمع آوری تمام تاریخ جزیره می باشد .
این موزه با آثار هنری زیبا و پیشرفته ای که در خود جای داده است بازدیدکنندگان را با خود به سفر در عصر اورشلیم تا دوران عثمانی می برد.


کایرنیا

زیباترین شهر شمالی قبرس است که به شخصیت قدیمی عثمانی ناحیه قدیمی آن در آمده است.در هنگام صعود از قلعه این حس به بازدیدکننده دست میدهد که پادشاه قلعه است .

 

آب و هوا : دارای آب و هوای گرم است به صورتی که آفتاب در تمام روز های سال است.

زبان :زبان ترکی-زبان یونانی به عنوان زبان رسمی است.

واحد پول: پوند قبرس است.

 

تور قبرس شهر های دیدنی

پکیج تورقبرس

تور قبرس شمالی

تور قبرس شمالی

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + نه =