Australia-shaditours
استرالیاReviewed by شایان هشترودی on Apr 19Rating:

استرالیا کشوری توسعه یافته در نیمکره جنوبی است . سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستند . این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن را از شرق اقیانوس آرام ، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی ، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج در برگرفته است .
استرالیا همچنین سرزمین اصلی قاره اقیانوسیه به شمار می آید که کوچک ترین قاره دنیاست .

زبان رسمی کشور زبان انگلیسی با گویش استرالیایی است . اختلافات بسیار نامحسوسی در لهجه مناطق گوناگون وجود دارد .
زبان های دیگر مانند ایتالیایی و چینی نیز در بین مهاجران بسیار رایج است . واحد پول آن دلار استرالیا است .
این کشور بخشی از بهترین محیط از نظر پوشش گیاهی را دارد ، حیوانی همچون کوالا و کانگورو و سگ های دینگو را دارد که این حیوانات تنها در این کشور ادامه حیات می دهند .


سیدنی هم از آن دست شهرهایی است که به خوبی برای داشتن آب و هوایی مطلوب و اقلیمی معتدل مشهور است .
اما این به این معنی نیست که هوا همیشه آفتابی و سرگرم کننده است . در سیدنی میزان بارش باران نسبت به مراکز ایالت های دیگر بیشتر است .
بارش باران در تمام طول سال در این شهر وجود دارد و متوسط بارش بیش از زمستان است ، معمولا تابستان ها ، گرمای مطلوبی حکم فرماست ، اما مرطوب نیز هست و این نمناک بودن خصوصا در طول گرم ترین روزها گاهی می تواند آزار دهنده باشد .

در سیدنی در حدود 150 روز از سال باران می بارد و پرباران ترین ماه ها آوریل و ژوئن هستند . دمای هوا در زمستان به ندرت به کمتر از 5 درجه می رسد و حداکثر دما در تابستان 35 درجه است .
از نسیم های خنک دریایی که در سیدنی می وزد هم نباید غافل شد . زمستان های این شهر خیلی سخت نیستند و برف در آن شدیدا کمیاب است . البته شب ها ممکن است درجه حرارت هوا تا حد یخ زدگی هم برسد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =