brazil-shaditours
برزیلReviewed by شایان هشترودی on Apr 21Rating:

برزیل بزرگ ترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی است که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می گیرد .
پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است . این کشور کشوری چند ملیتی است .
برزیل دارای زمین های کشاورزی وسیع و جنگل های استوایی است . سواحل شن سفید ، مردم خونگرم ، فستیوالها ، کشوری زیبا با تکنولوژی پیشرفته که دارای نژاد و فرهنگ مختلف ، موسیقی ، جزایز گرمسیری ، که هر کسی را عاشق خود می کند .


برزیل از جمله مقصدهایی است که فرهنگ و تاریخ منحصر به فردش باعث جذب گردشگران بسیاری از تمام کشورهای دنیا است .
تنوع آب و هوایی زیادی در این کشور وجود دارد اما بخش بزرگی از آن گرمسیری است و پوشیده از جنگلهای بارانی آمازون که در حوضه آب ریز روز آمازون بوجود آمده اند .
با این حال این کشور برزیل دارای پنج آب و هواست که عبارتند از گرمسیری در مرکز ، کوهستانی ، نیمه خشک در شمال شرقی ، استوایی در شمال و معتدل در جنوب ، آب و هوای استوایی به صورت بسیار بارز در شمال این کشور دیده می شود این مناطق به صورت واقعی فصل خشک ندارد و درواقع فصل خشک آنجا تنها کمتر از فصل بارانی بارش دارد اما آن میزان بارش هم قابل توجه است .


جاذبه های گردشگری کشور شامل آبشارهای با ابهت ، تالاب پر از حیات وحش ، بیابان های بکر و جنگل های انبوه آمازون که هنوز هم چندین قبایل جدا از هم و بدون هرگونه ارتباط با تمام نقاط جهان در آن زندگی می کنند ، اورو پرتو ، تئاتر آمازوناس ، فرنادو د نورنها ، مرکز تاریخی اولیندا ، سواحل سالوادور ، پانتانال ، کارناوال ریو ، رودخانه آمازون ، آبشارهای ایگواسو ، پارک آبی ونیز برزیل ، جاده مهاجران برزیل ، باهیا – کلیسا و صومعه سائو فرانسیسکو ، رسیف – جشنواره اولیندا ، ساختمان مارتینلی ، کوه معروف شوگر لوف ، پارک پرندگان ، گشت قایق تندرو ماکوکو و رافتینگ ، ساحل ریو ، کلبه های جنگلی ، مسیح نجات دهنده ، تپه های مغناطیسی ، پله های اسکاداریا سلارون می باشد .
سائوپولو ، ایگواسو ، ریودوژانیرو و آمازون از جمله شهرهای توریستی برزیل هستند .

برزیل مانند مردمانش تنوع متنوع است . مشهورترین نوع موسیقی برزیل موسیقی سامبا است .
چند چیز برزیل را در دنیا به شهرت رسانده است : یکی در فوتبال که تیم ملی این کشور با داشتن نوابغی مانند ((پله)) تا ((رونالدینیو)) و پنج دوره قهرمانی در جام جهانی ، دنیا را محو هنر ستارگان بی مانند خود کرده است .
این کشور بزرگترین تولید کننده و صادرکننده انواع و اقسام قهوه به دنیا می باشد.
جشن کارناوال برزیل همه ساله در ایام نخستین سال نو ملادی در شهرهای این کشور بوسیله گروه های گوناگون اجرا می شود بسیار مشهور است .
محبوب ترین ورزش در برزیل فوتبال است و شهرت بسیاری به خاطر فوتبالست های مشهور خود دارد .تیم ملی فوتبال این کشور ، پنج بار تاکنون جام جهانی فوتبال را از آن خود کرده است .


والیبال دومین ورزش محبوب این کشور است و تاکنون سه بار قهرمانی جهان ، دوبار قهرمان جام جهانی ، ده بار قهرمان لیگ جهانی و دوبار هم قهرمانی المپیک را به دست آورده است . جیبا مشهورترین والیبالیست برزیلی است .
برزیل در دیگر ورزش های بین المللی نز به موفقیت هایی دست یافته است ، که مهم ترین آنان عبارتند از بسکتبال ، تنیس ، ژیمناستیک و مسابقات اتومبیل رانی فرمول یک .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شش =