ترکیهReviewed by شایان هشترودی on Jul 2Rating:

ترکیه دارای مقاصد مختلف گردشگری برای مسافران است. از گنبد و مناره، خط افقی استانبول را به ویرانه های رومی در امتداد سواحل غربی و جنوبی، از سواحل آنتالیا و ساحل دریای مدیترانه، به کوه های مرطوب دریای سیاه دریای خزر می رسد.
گردشگری در ترکیه به طور عمده بر روی سایت های مختلف تاریخی و در ساحل دریای ساحل دریای اژه و دریای مدیترانه متمرکزاست. ترکیه نیز تبدیل به یک مقصد محبوب برای فرهنگ و گردشگری شده است.
آنتالیا نیز به عنوان پایتخت گردشگری ترکیه پذیرفته شده است.
آنکارا ترکیه به عنوان یک شهر تاریخی است و اگر چه این شهر دقیقا یک شهر توریستی نیست، معمولا مسافرانی که به کاپادوکیا می روند در این شهر می مانند. این شهر همچنین از زندگی فرهنگی عالی برخوردار است و چندین موزه نیز دارد.
فرهنگ پر جنب و جوش، غذای معروف و تاریخ فراوان، همه کسانی را که درکشور ترکیه  سرمایه گذاری می کنند، به چشم می خورد، در حالی که مناظر شگفت انگیز آن از خورشید مدیترانه به کوه های قدرتمند واستپ خشک برجسته در خود هستند.

جاذبه های گردشگری ترکیه:

تئاتر Aspendos ترکیه

Aspendos ترکیه دارای یکی از زیباترین تئاترهای باستانی است. تئاتر Aspendos در سال 155 میلادی در زمان حکومت امپراتور رومی مارکوس اورلیوس ساخته شد و می توانست بین 15،000 تا 20،000 تماشاگر باشد.
از آنجا که منطقه صحنه بعدها بعنوان کاروانسرای در زمان سلجوقی مورد استفاده قرار گرفت، به طور مداوم تعمیر و نگهداری شد. بنابراین، تئاتر Aspendos نرکیه قادر به زنده ماندن تا به امروز بدون از دست دادن تقریبا هر یک از ویژگی های اصلی آن شده است.

ساحل پاترا

در 14 کیلومتر ، پاتارا ترکیه یکی از طولانی ترین ساحل های شنی است که در هر نقطه از مدیترانه یافت می شود. ساحل تنها توسط ویرانه های سرسبز Lycian و Roman پشتیبانی می شود و تپه ها با هیچ ساختمان قابل مشاهده نیست جز کافه ای کوچک.

ساحل پاتارا همچنین زمینه پرورش لاک پشت Loggerhead در معرض خطر است. روستای اطراف پاتارا، محل تولد سنت نیکلاس، اسقف ویرانگر قرن چهارم بود که بعدها به عنوان بابا نوئل به افسانه تبدیل شد.

ایاصوفیه ترکیه

به عنوان یکی از زیباترین ساختمان های جهان شناخته شده، افتخار جنجالی بیزانس موزه آیه سوفیا  ترکیه نه تنها یکی از مهم ترین مواردی است که در استانبول بلکه در ترکیه نیز انجام می شود. بخش عمده بیرونی آن توسط مینا های ظریف پس از فتح عثمانی افزوده شده است، در حالی که فستیوال های فرسوده و شیک و منحصر به فرد آن یادآوری بزرگ و قدرت قسطنطنیه است. این آثار مشهور باید برای هر توریستی که از کشور ترکیه دیدن می کند ، مورد بازدید قرارگیرد.

افسسEphesus

افسس، یک شهر پراز آثار زیاد و سنگ مرمر است.
یکی از کاملترین شهرهای رومی روم، در منطقه مدیترانه است. اگر بخواهید اکتشاف کنید، سفر و گشت و گذار در این شهر حداقل نیم روز طول خواهد کشید تا جلوه های مهم و طولانی تر را پوشش دهد.

کاپادوکیا

دره های سنگی شگفت انگیز کاپادوکیا رویای هرعکاس است. صخره های صخره ای و صخره های تپه ای ، خانه هایی هستند که پانوراماهای سنگ شبیه موج یا پهنا های حیرت انگیز را تشکیل می دهند که توسط هزاران سال از فعالیت باد و آب تشکیل شده اند.
کاپادوکیا یکی از بهترین مقصد جهان برای گرفتن یک بالون هوای گرم است.


قصر Topkapı

قصر Topkapi شما را به دنیای فوق العاده و پر زرق و برق سلطنتی می برد. از اینجا بود که سلطان عصر عثمانی یک امپراتوری را کشید که به اروپا و از طریق خاورمیانه و به آفریقا گسترش یافت.
داخل اتاقها، با کاشی کاری و دکوراسیون شلوغ و دکوراسیون شیک و نگین دار، یک زیرچشمی فراموش نشدنی در پایگاه قدرت عثمانی است.

پاموکلای ترکیه

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ترکیه پاموکلای است . شهرستان یونان باستان Hierapolis در بالای چشمه های گرم توسط پادشاه Pergamon ساخته شده است. خرابه های حمام ها، معابد و دیگر آثار یونانی را می توان در این سایت دید.

کوه Nemrut

کوه نرروت ترکیه  با بقایای مجسمه های مجسمه های ماموت پراکنده شده است که از آن محافظت می کند. این مکان عجیب و غریب یکی از مکان های باستان شناسی ترکیه می باشد.
سر سنگ های غول پیکر خدایان فراموش شده که از قله به بیرون نگاه می کند و جو فضایی پر هیجان را بر روی کوه نوردی به وجود می آورند.

پرگاموم

ترکیه دارای بسیاری از خرابه های گرین و روم است، اما هیچ کدام از آنها به به اندازه پرگاموم شگفت انگیز وحیرت آور نیست .
پس از گذر از خانه به یکی از مهمترین کتابخانه های جهان باستان، بقایای معبد باقی مانده Pergamum که امروزه برروی تپه ای به جا مانده است قابل مشاهده می باشد.

مسجد آبی ترکیه

سجد آبی یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی استانبول ترکیه است که هنوز هم به عنوان مسجد استفاده می شود. این مسجد در سالهای 1609 تا 1616 ساخته شد و مانند بسیاری از مساجد دیگر شامل آرامگاه بنیانگذار آن است. در داخل مسجد، سقف بلند با 20،000 کاشی آبی با الگوهای مختلفی ساخته شده است که مسجد را به این نام مشهور کرده است.

اولودینیز

یک روستای کوچک  واقع در ساحل جنوب غربی دریای اژه است. این دریای خلیج شنی در دهان Ölüdeniz، در تنگه آبی است. این ساحل برای سایه های فیروزه معروف شده است و یکی از زیباترین سواحل در مدیترانه است.

 

 

پکیج تور ترکیه

تور ترکیه آنتالیا

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *