روسیهReviewed by Seokar on Jun 22Rating:

روسیه در زمینه گردشگری رشد سریعی از دوران شوروی داشته که گردشگران داخلی وبین اللملی به این کشور سوق می داده است. میراث فرهنگی غربی و گونه های طبیعی ،روسیه را بین مهم ترین مقصد گردشگری در جهان قرار میدهد.
مسیرهای عمده توریستی در روسیه در اطراف حلقه طلایی شهرهای باستانی ،سفر در روخانه های بزرگ از جمله ولگا وسفرهای طولانی در راه آهن مشهور Trans-Siberianاست.

مناطق گوناگون و فرهنگ های قومی روسیه انواع مختلفی از غذاها وسوغاتی ها را ارائه می دهند وسنت های متنوعی از جمله شاهزاده روسی،نینگی نووگورد خخلما و ماتروشکا،تاتارصابونتی یا سنت های شامانی را نشان می دهند.روسیه به عنوان نهمین کشورپربازدید جهان وهفتمین در کشور های اروپا است.
بزرگترین کشور جهان،روسیه مجموعه وسیعی ازترک ها تا دامنه های کوه های یخچال دار به سمت قدم زدن در امتداد خط ساحلی و قدیمی ترین دریاچه های کره ی زمین را ارائه می کند.
بازدید از روسیه یک ماجراجویی نیست که به زودی فراموش شود.این جاذبه های توریستی برتر در روسیه می تواند یک سفرنامه بزرگ روسی برای یک سفر به یاد ماندنی الهام بخشد.

برترین جاذبه های گردشگری روسیه:

راه آهن ترانس سیبری

راه آهن کلاسیک ترانس سیبری، بخشی از طولانی ترین سیستم راه آهن در جهان، از مسکو تا ولادیوستوک، یک شهر در نزدیکی مرزهای روسیه با چین و کره شمالی است.

در سال 1891 توسط تزار اسکندر آغاز شد و توسط پسر او، تزار نیکلاس دوم، در سال 1916 تکمیل شد، این خط به عنوان مسیر شهروندان شناخته شده است. بیشتر مسافران از قطار به عنوان محل اقامت شبانه از یک مقصد به مقصد استفاده می کنند.

قطارهای خوابگاههای کلاس اول، دوم و سوم، برخی از آنها دارای حمام خصوصی و دوش هستند.

کوه البروس

کوه البروس در محدوده کوه قفقاز در جنوب روسیه واقع شده است.

در 5.642 متر ، البروس به عنوان یکی از هفت نشست، بالاترین قله ها در هر یک از هفت قاره این سیاره، جذب کوهنوردان با تجربه و تازه کار را شامل می شود. در حالی که کوه از یک آتشفشان تشکیل شده است، آن را خاموش در نظر گرفته، بدون فوران ثبت شده است.

یک سیستم ماشین کابلی می تواند بازدیدکنندگان را تا ارتفاع 3800 متر به ارمغان بیاورد، که موجب صعود به قله می شود.

دره گیزر

دره گیزر واقع در شبه جزیره کامچاتکا در شرق دور روسیه، دره گیزر دومین میدان بزرگ گیزیر در جهان است.

دره گیزرها در سال 1941 توسط دانشمند محلی تاتیانا اوستینوا کشف شد. از آن زمان به بعد، جاذبه توریستی محبوب در کامچاتکا مورد توجه بسیاری از دانشمندان و گردشگران قرار گرفت.

جزیره کیزی

واقع در Karelia، منطقه ای در شمال غربی روسیه که در مرز فنلاند و دریای سفید قرار دارد، جزیره Kizhi بهترین مکان برای موزه هوای شگفت انگیز آن است. Karelians در منطقه از قرن سیزدهم زندگی می کنند، بین فرهنگ های شرق و غرب پاره شده است.

مجموعه موزه شامل کلیسای بزرگ 120 متری مقدس نجات دهنده ما، ساختار ساخته شده توسط 22 گنبد مشهور مشهور است. جاذبه های گردشگری دیگر شامل ده ها تن از خانه های چوبی، آسیاب های بادی، کلیساها و انبارها می باشد. فرهنگ دهقانان با تظاهرات صنایع دستی و گروه های محلی نمایش داده می شود.

 

دریاچه بایکال روسیه

بسیاری از مسافران راه آهن Trans-Siberian قصد دارند در دریاچه بایکال، عمیق ترین و قدیمی ترین دریاچه روی زمین، توقف کنند.

Lake Baikal حدود 20 درصد از آب شیرین جهان را نگه می دارد. دریاچه 25 میلیون ساله در سیبری واقع شده است و در محدوده کوه قرار گرفته است. دریاچه یکی از روشن ترین دریاچه های جهان محسوب می شود. دریاچه بایکال شناخته شده به عنوان مروارید سیبری است که به چندین استراحتگاه منزل تبدیل شده و این منطقه یک مقصد تعطیلات محبوب است.

کلیسای سوفیا روسیه، نووگورود

قدیمی ترین شهر روسیه که در نووگورود واقع شده است، کلیسای سنت سوفیا در داخل کرملین قرار دارد.

کلیسای جامع قدیمی ترین ساختمان کلیسا در روسیه است. کلیسای سنت سوفیا دارای مجموعه ای از مصنوعات مذهبی باستانی، از جمله مادر خدای علامت است که نماد آن می گوید نووگورود را از حمله در سال 1169 نجات داد. سه دروازه معروف برجسته کلیسای جامع نیز به قرن 12 می رسد.

سوازدال روسیه

پایتخت چند تن از روسای روس، سوزدال، جواهر “حلقه طلایی” روسیه است، شهرهای باستانی که این کشور به عنوان موزه های زنده ی تاریخ فرهنگی روسیه حفظ شده است.

کسانی که آرزوی تجربه بهترین معماری تاریخی روسیه را دارند، از کرملین، کلیساها و صومعه هااز گنبد پیاز، آن را در سوازات پیدا خواهند کرد. بازگشت به دهه 1024، کل شهر مانند یک موزه بزرگ و هوای آزاد است که در زمان سفر خود را به مقصد می رساند.

کرملین مسکو

کرملین جذابیت لازم برای هر کسی که از مسکو دیدن می کند، است. محوطه دیوارهای دیوارهای خانه به خانه های اداری دولتی ملت نیز چهار کلیسای ساخته شده در قرن 15 و 16 و همچنین چند موزه قابل توجه ساخته شده است.

زمینه های 250 هکتار عبارتند از زره پوش، پر از گنجینه های سلطنتی از گذشته، و نمایشگاه الماس صندوق، مجموعه ای از جواهرات که شامل الماس 190 کراتی داده شده به کاترین بزرگ است.

موزه هرمیتاژ

در سال 1764 توسط کاترین بزرگ، موزه هرمیتاژ در سن پترزبورگ، روسیه موزه وسیعی از هنر و فرهنگ است که نشانگر نقاط قوت مجموعه ای از بیش از 3 میلیون قلم جهان است.

این مجموعه ها یک مجتمع بزرگ از شش ساختمان تاریخی شامل کاخ زمستانی، محل اقامت سابق امپراتوران روسیه را اشغال می کنند.

کلیسای جامع سنت باسیل

ساخته شده بین 1554 و 1561 و در قلب مسکو واقع شده است، کلیسای جامع سنت باسیل در میان جاذبه های توریستی برتر در روسیه بوده است.

این مصنوعات داخلی ساختمان است که جذب بازدید کننده، بلکه معماری متمایز کلیسای جامع است.

معماری به شکل شبیه آتش سوزی در شعله کامل است، معماری نه تنها برای دوره ای که در آن ساخته شده است، بلکه به هر دوره بعدی نیز منحصر به فرد است.

هیچ ساختاری دیگر بر روی زمین مانند کلیسای سنت باسیل وجود ندارد.

مهم ترین مقصد تورسیتی در روسیه ،سنت پترزبورگ و مسکو است که به عنوان مراکزفرهنگی بزرگ و شهرهای جهانی شناخته شده است .

مسکو و سنت پترزبورگ دارای موزه های مشهور جهان مانند گالری های هرتیماتا و تریتاکوف ،تئاترهای معروف از جمله بلشوی و مارینینسکایی،کلیسا های تزیینی تزیینی مانند کلیسای سنت باسیل ،کلیسای جامع مسیح نجات دهنده،کلیسای سنت ایزاک .

کلیسای نجات دهنده خون ،برج های برجسته مانند کرملین مسکو،قلعه پیتر وپل،میدان های زیبایی از جمله میدان سرخ ومیدان کاخ وخیابان های از جمله Tverskayaو Nevsky Prospectاست .
مسکو دارای انواع مختلفی از ساختمان های مدرن شوروی و آسمان خراش های مدرن است.درحالیکه سنت پترزبورگ را به عنوان ونیز شمال میدانند که معماری های کلاسیک،رودخانه ها ،کانال ها وپل های بسیاری دارد.

زبان:زبان رسمی کشور روسیه،روسی است .
آب وهوا:کشور روسیه دارای آب و هوای سرد وپر برف وبارانی می باشد .
واحد پول:واحد پول روسیه ،روبل روسیه می باشد.

 

پکیج تور روسیه

 

تور روسیه سنت  پترزبورگ

تور روسیه مسکو

تور روسیه سوچی

جام جهانی 2018 روسیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هشت =