سریلانکاReviewed by شایان هشترودی on Nov 5Rating:

سریلانکا

 

کلمبو

شهربندری کلمبو سریلانکا ، 2000سال است که به عنوان یک مقصد تجاری شناخته شده است و امروزه بزرگ ترین شهر کشور سریلانکا و پایتخت تجاری این کشور می باشد .
از قرن شانزدهم میلادی با ورود پرتغالی ها این کشور به شهرت رسید .
امروزه دژهای به جا مانده از دوران استعمار و باغ های کنار آن ، که در قلب منطقه بازمانده از زمان ، حضور استعمارگران در کلمبو و نمایی از معماری آن دوران یکی از جلوه های گردشگری این شهر می باشد .
این باغ ها ، کلمبو را به شهر باغ ها در شرق مشهور کرده اند.
خوردن خوراک های محلی و سرزدن به کافه ها در کنار زندگی پرجنب و جوش شهری ، کلمبو  را به عنوان مقصد خوبی برای گردشگری بدل کرده است.

کندی

کندی ، شهری محصور شده با تپه هایی مه گرفته و آسمان لاجوردی ، جایی که خانه های رنگارنگ آن پس از هر باران یکی از دیدنی ترین نقاط جهان می شود .
کندی شهری در مرکز سریلانکا ، مرکز آخرین پادشاهی جایی که امروزه زنان پارچه های ساری های رنگارنگ را با نخ های ابریشمی می بافند و سه چرخه سواران در مرکز شهرش این سو و آن سو می روند.
طبیعت زیبای کندی ، دریاچه ای که در قلب آن می درخشد و تاریخ این سرزمین که ردپای استعمارگران پرتغالی ، آلمانی و انگلیسی در آن دیده می شود.
به همراه همهمه و شلوغی زندگی امروزی ، فروشگاه ها ، رستوران ها و هتل های ساخته شده برروی تپه های سرسبز این شهر را به یکی از دیدنی ترین مکان های کشور سریلانکا تبدیل کرده است.

بنتوتا

بنتوتا ، بنتوتا به هیچ وجه همانند دیگر مقصدهای تعطیلات شما نخواهد بود .
ساحل بنتوتا با ماسه های طلایی و بکر در کنار اقیانوس بزرگ هند ، لحظاتی به یادماندنی را در سفر شما به بنتوتا در جنوب سریلانکا تبدیل خواهد نمود.
درخت های نخل سواحل بنتوتا و ورزش های آبی در ساحل بنتوتا تجربه لذت بخش و به یادماندنی را برای گردشگران بنتوتا در سریلانکا فراهم آورده است .
جزیره سینامن یا همان جزیره دارچین ، از دیگر جذابیت های بنتوتا در سریلانکا می باشد .
مجموعه زمین های زراعی که نسل به نسل توسط تنها یک خانواده مدیریت می شود.
در اینجا شما می توانید در کنار طبیعت زیبا مراحل کشت دارچین را نیز مشاهده کنید.

واحد پول سریلانکا : روپیه سریلانکا
اختلاف ساعت با تهران: 2:00+
طول مدت پرواز : 5 ساعت و 30 دقیقه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سیزده =