Morocco-shaditours
مراکشReviewed by شایان هشترودی on Apr 11Rating:

مراکش یا مغرب کشوری در شمال غربی آفریقا است . این کشور ساحلی طولانی با اقیانوس اطلس دارد و به عنوان شهر سرخ نیز شناخته می شود که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند .
زبان رسمی این کشور آمازیغی و عربی ، واحد پول آن درهم مراکش است .
بطور کلی دارای آب و هوایی معتدل و بارانی است . این کشور در مناطق شمالی تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه ای و در مناطق غربی و شمال غرب متاثر از آب و هوای اقیانوس اطلس است .

در مناطق داخلی ، این کشور دارای آب و هوای قاره ای بوده و در رشته کوه های اطلس بارش برف و باران بیشتر می شود . مناطق جنوبی دارای آب و هوای گرم و بیابانی است .

کازابلانکا

کازابلانکا بزرگترین شهر مراکش ، سرای سفید هم خوانده می شود . این شهر یکی از بنادر مهم مراکش و قاره آفریقا هم از لحاظ جمعیت و هم از لحاظ اقتصاد می باشد .
یکی از جاذبه های کازابلانکا شب های سرزنده و پرتب و تابش است . در این شهر یک مسجد وسیع که قسمتی از آن روی آب قرار دارد را می توانید ببینید .

اگادیر یا اغادیر مرکز استان سوس ماسه در جنوب مراکش است . این شهر قرمز رنگ توریستی ترین شهر این کشور و بسیار مجلل می باشد . بدلیل قرمز بودن تمامی ساختمانها و بناها در این شهر ، شهر مراکش با نام شهر سرخ (حمرا) نیز شناخته می شود .
شترسواری ، خوردن خرما در سایه نخل ، پوشیدن لباس های محلی ابریشمین و تماشای رقص های محلی همگی از تجربیات نابی هستند که در سفر به مراکش انتظار گردشگران را می کشند .
جاذبه های این کشور به همین ها خلاصه نمی شوند ، آثار متعدد ، غذاهای لذیذ محلی ، خرید در بازارهای سنتی و کوه نوردی در رشته کوه اطلس از دیگر جذابیت های این کشور برای گردشگران است.

 

بهترین تورها با بهترین کیفیت و قیمت ها را از ما بخواهید |  شادی سفر

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =