Maurice-shaditours
موریسReviewed by شایان هشترودی on Apr 11Rating:

موریس کشوری جزیره ای در جنوب غربی اقیانوس هند است . پایتخت این کشور شهر لوئیس است.
موریس از جاذبه های توریستی متنوع و شگفت انگیزی بهره مند می باشد ، علاوه بر سواحل بسیار زیبا ، رودخانه ، مرداب ، کوه ، جنگل های زیبا ، گونه های جانوری و گیاهان فراوان ، دهانه های آتشفشانی ، آبشار و آثار تاریخی ، اقامتگاه ها ، انواع سنت ها را نیز می توان در این جزیره رویایی مشاهده نمود .


سازمان جهانی جهانگردی این کشور را به عنوان یکی از ده مقصد برتر توریستی دنیا معرفی نموده است .
موریس تنها جزیره آتشفانی واقع در قلب اقیانوس هند است و در شرق ماداگاسکار و جنوب سیشل قرار دارد . این زمین جزیره ای قدیمی با یک فرودگاه ، شبکه خوبی از جاده ها و تعداد زیادی اقامتگاه های ساحلی و هتل هایی است که امتداد ساحل های این جزیره را فراگرفته اند .
فاصله تمام هتل ها تا فرودگاه کم تر از 1 ساعت و 15 دقیقه است . جزیره موریس به دلیل داشتن خط ساحلی فوق العاده زیبا و مناطق و مناظر گرمسیری بسیار مشهور است .

مناطق توریستی این جزیره شامل خانه های تاریخی و قلعه ها ، تپه های هفت رنگ باغ وحش و باغات می شوند .
اگرچه بیشتر اهالی موریس ترجیح می دهند به زبان فرانسه صحبت کنند ، اما زبان رسمی این کشور انگلیسی است .
آب و هوای موریس گرمسیری است ، نسیم شمال این جزیره موقعیت مناسبی برای ورزش های آبی چون موج سواری به وجود می آورد . در این جزیره تنها 2 فصل وجود دارد ، تابستانی گرم و شرجی و زمستانی خنک و خشک که بیش تر بارندگی ها در تابستان رخ می دهد .
زمین های مرتفع خنک تر از مناطق ساحلی هستند و بارندگی را دو برابر مناطق دیگر تجربه می کنند .


واحد پول این کشور روپیه موریس است . بیش از نیمی از جمعیت موریس ، یعنی در حدود 52 درصد ، هندو هستند . 28 درصد مسیحی و غالبا کاتولیک و 16 درصد هم مسلمانند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − یک =