Vietnam-shaditours
ویتنامReviewed by شایان هشترودی on Apr 11Rating:

ویتنام ، کشوری است در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن هانوی است .شهر هانوی بعنوان مرکز سیاسی و فرهنگی کشور در منطقه شمالی ویتنام قرار دارد .
متوسط دمای این شهر 23 درجه سانتیگراد با رطوبت بیش از هشتاد درصد می باشد. این شهر جز هیچ یک از استانهای کشور به حساب نیامده و دارای شهرداری مستقل می باشد .

شهرهای هوشی مین و هایفونگ نیز وضعیت مشابه ای دارند با این تفاوت که از نظر جمعیت و وسعت از هانوی بزرگتر می باشند .
شهر هوشیمین یا بندر سابق سایگون مرکز حکومت ویتنام جنوبی است که پس از خروج نیروهای آمریکایی از این کشور بنام رهبر فقید این کشور نامگذاری شده است .
شهر هوشمین در حال حاضر قطب اصلی اقتصاد ویتنام محسوب می گردد . این شهر بیش از 38 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص داده است .


بندر هایفونگ یکی دیگر از مناطق استراتژیک و مهم در منطقه شمال ویتنام بشمار می آید . این شهر در زمان جنگ های استقلال طلبانه و آزادی خواهانه این کشور راه اصلی مواصلاتی نیرو های شمالی کشور بوده است .
در حال حاضر این بندر با سرمایه گذاری های صورت گرفته یکی از قطبهای اقتصادی ویتنام می باشد .
شهر هویه واقع در جنوبی ترین قسمت منطقه شمالی این کشور دارای متوسط دمای 25 درجه سانتیگراد می باشد و یکی از قطبهای گردشگری و فرهنگی ویتنام به شمار می آید .

این کشور با جمعیتی حدود 94 میلیون نفر و وسعتی بالغ بر 329 هزار کیلومتر مربع یکی از کشورهای تابعه بلوک شرق و اقتصاد کمونیستی است که در سالهای اخیر و به ویژه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تلاش موثری برای آزاد سازی اقتصاد خود به خرج داده و پس از حدود 11 سال گفتگوی سخت با اعضای سازمان جهانی تجارت ، از سال 2007 به این سازمان پیوسته است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هفده =