شیدای شادی سفر

ویزای شینگن

ویزای شینگنReviewed by Shaditours102 on Nov 11Rating: 5.0

ویزای شینگن

اخذ ویزای شینگن:

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی شینگن
فرم درخواست ویزای شینگن تکمیل شده به همراه تاریخ و امضا.

1-دو قطعه عکس رنگی و جدید (کمتر از 6 ماه) با زمینه روشن ، در اندازه3.5 در 4.5 سانتی متر به طوری که چهره 70 تا 80 درصد عکس را شامل باشد.

2-گذرنامه معتبر: حداقل 6 ماه از تاریخ روادیددرخواستی و دارای حداقل 2 صفحه سفید به همراه کپی صفحه شناسایی امضا شده صاحب گذرنامه.

3-کپی تمام ویزا های شینگن (گذرنامه فعلی و گذر نامه قدیمی) به همراه مهرهای ورود و خروج آها.

4-شناسنامه به همراه کپی تمام صفحات

5-مدارک اجتماعی ،شغلی و مالی متقاضی :
کارمندان :
-گواهی اشتغال به کار که کمتر از یک ماه از صدورش گذشته باشدو این موارد را ذکرکند:سمت متقاضی ، تاریخ استخدام ،حقوق ماهیانه ،تعداد روزهای مرخصی موافقت شده و اعلام بازگشت از سفر کشورهای حوزه شینگن

فروشندگان و صاحبان شرکت :
-روزنامه رسمی و اظهارنامه ثبت در ثبت شرکتها
-پروانه کسب کاری
-پرینت گردش سه تا شش ماه اخیر حساب بانکی به زبان لاتین (حساب شخصی)

شغل های آزاد:
-کارت نظام مربوطه یا کارت حرفه ای سال جاری
– پرینت گردش سه تا شش ماه اخیر حساب بانکی به زبان لاتین (حساب شخصی)

بازنشستگان و افراد بدون شغل:
-حکم بازنشستگی و یا فیش دریافت مستمری برای بازنشستگان
– پرینت گردش سه تا شش ماه اخیر حساب بانکی به زبان لاتین
-در صورت لزوم ،گواهی تقبل هزینه ، به همراه تاریخ و امضا،همراه با مدارک شناسایی ، شغلی و تمکن مالی شخص تقبل کننده

فرزندان زیر 18 سال و دانشجویان:
-گواهی تقبل هزینه سفر فرزند برای ویزای شینگن توسط یکی از والدین
-مدارک مالی و کاری شخص تقبل کننده هزینه سفر به حوزه شینگن به همراه مدارک شناسایی
-اجازه خروج محضری و رسمی امضا شده توسط مادر و یا پدر در صورتی که یک کدام از آنها با فرزند سفر نکند.چنانچه هیچ کدام از والدین با فرزند سفر نکنند، اجازه خروج هر دو والدین الزامی می باشد.-گواهی اشتغال به تحصیل یا ثبت نام دانشگاهی در سال جاری یا ثبت نام برای سال آینده.

6- مدارک اقامتی:
-اصل دعوتنامه تنظیم شده در شهرداری شهر اقامت شخص دعوت کننده به همراه کپی
-یا رزرو هتل

7- کپی بیمه مسافرتی بین المللی با پوشش 30.000 یا 50.000 یورو

8- رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیمایی
تمامی مدارک با توجه به سفارت مربوط به اخذ ویزای شینگن باید ترجمه گردد.

اخذ ویزای شینگن

ویزای شنگن ( فرانسه ) ، ویزای شنگن ( اسپانیا ) و ویزای شنگن ( مجارستان ) در حال حاضر امکان پذیر می باشد .

شنگن چیست ؟

شنگن یک توافق نامه ای است که در بین بیشتر کشورهای اروپایی امضا شده است تا مسافران بتوانند بدون اینکه نیاز باشد تا از هر کشور به صورت جداگانه ویزای مجزایی دریافت کنند بتوانند در بین این کشورها سفر کنند . تا کنون اکثر کشورهای اروپایی این توافق نامه را امضا کرده اند .
در اصل این توافق نامه برای راحتی مسافران کشورهای اروپایی تصویب شده است چرا که آنها برای سفر به کشورهای عضو شنگن نیازی به داشتن پاسپورت ندارند و تنها با مدارک هویتی خود اجازه سفر با این کشورها را خواهند داشت .

ویزای شنگن چیست ؟

ویزای شنگن در اصل ویزای کوتاه مدتی است که میتواند با هدف توریستی یا تجاری برای فرد درخواست دهنده صادر شود و به فرد اجازه میدهد که در هریک از کشورهای عضو این اتحادیه سفر کند .
ویزای شنگن رایج ترین ویزایی است که برای سفر به کشورهای اروپایی صادر می شود . دارنده ی این ویزا قانونا میتواند برای ورود و خروج به حوزه شنگن هر کشوری را دوست دارد انتخاب کند به طور مثال میتواند از کشور فرانسه ویزا دریافت نموده و به کشور ایتالیا سفر کند .
هیچ گونه محدودیت مرزی برای افرادی که ویزای شنگن دارند در خود این حوزه وجود ندارد .
نکته مهم که وجود دارد اگر فردی قصد تحصیل یا زندگی در هریک از کشورهای عضو شنگن را داشته باشد دیگر نمیتواند درخواست ویزای شنگن بدهد بلکه لازم است تا از کشور مقصد خود ویزای مربوط به همان کشور را دریافت کند .

مدارک لازم ویزای شینگن فرانسه :

1- شناسنامه
2- کارت ملی
3- عکس
4- مدارک شغلی
5- پرینت گردش حساب 3 ماهه لاتین و تمکن به یورو
6- سند ملکی ( در صورت وجود )
7- سند ازدواج ( در صورت متاهل بودن )
8- بیمه مسافرتی
9- رزرو بلیط
10- واچر قطعی هتل به همراه صورتحساب

توجه : تمامی مدارک جهت صدور ویزای فرانسه میبایست در دارالترجمه رسمی صرفا ترجمه گردد .

مدارک ویزای شینگن اسپانیا :

1- شناسنامه
2- کارت ملی
3- عکس
4- مدارک شغلی
5- پرینت گردش حساب 6 ماهه لاتین و تمکن مالی به یورو
6- سند ازدواج ( در صورت متاهل بودن )
7- سند ملک یا ماشین ( در صورت وجود )
8- بیمه نامه مسافرتی
9- رزرو بلیط
10- واچر قطعی هتل به همراه صورتحساب

توجه : تمامی مدارک جهت صدور ویزایی اسپانیا میبایست در دارالترجمه های معرفی شده از سوی سفارت اسپانیا ترجمه شود .

مدارک لازم ویزای شینگن مجارستان :

1- شناسنامه
2- کارت ملی
3- عکس
4- مدارک شغلی
5- پرینت گردش حساب 3 ماهه لاتین و تمکن به یورو
6- سند ملکی ( در صورت وجود )
7- سند ازدواج ( در صورت متاهل بودن )
8- بیمه مسافرتی
9- رزرو بلیط
10- واچر قطعی هتل به همراه صورتحساب

توجه : تمامی مدارک جهت صدور ویزای مجارستان میبایست در دارالترجمه های رسمی ترجمه شده و مهر وزارت امور خارجه و دادگستری الزامی می باشد .

چه کسانی نیاز به دریافت ویزا برای ورود به اروپا دارند ؟

تمام ملیت هایی که تا کنون عضو اتحادیه شنگن نیستند از جمله ایرانی ها برای ورود به اروپا نیاز به دریافت ویزای شینگن دارند .

لیست کشورهایی که نیاز به دریافت ویزای شنگن دارند عبارتند از :

1- ایران 2- افغانستان 3- عمان 4- الجزایر 5- اندونزی 6- عربستان 7- آفریقای مرکزی 8- فیلیپین 9- آذربایجان 10- قطر 11- بلاروس 12- هند 13-روسیه 14- بنگلادش15- غنا 16- پاکستان 17- ارمنستان و……………….

 

سیتیزن های کدام کشور نیاز به دریافت ویزای ترانزیت دارند ؟

افراد دارنده پاسپورت بعضی از کشورها نیز در زمانی که بلیط هواپیما به مقصد کشور دیگری غیر از کشورهای عضو اتحادیه شنگن را داشته باشند و چنانچه پرواز آنها از طریق یکی از کشورهای اروپایی انجام شود برای اینکه بخواهند هواپیمای خود را در این کشورها تغییر دهند نیاز دارند که ویزای فرودگاهی ترانزیت شنگن دریافت کنند .
لیست کشورهایی که نیاز به دریافت ویزای شنگن فرودگاهی دارند عبارتند از :
افغانستان – بنگلادش – گنگو – اریتره – ایتوپی – غنا – عراق – ایران – نیجریه – پاکستان – سومالی – سریلانکا

از چه کشورهایی برای ویزای شنگن میتوان اقدام کرد؟

شما میتوانید از 26 کشور عضو اتحادیه شنگن برای دریافت ویزا اقدام کنید .

با ویزای شنگن چه مدت میتوانیم در اتحادیه اروپا باشیم ؟

بسته به نوع ویزای صادر شده برای شما و برنامه سفری که به سفارت ارائه می دهید مدت زمان مجاز شما برای ورود و خروج متفاوت می باشد .
معمولا ویزای شنگن یکبار ورود برای مدت 14 روز صادر می شود .

هزینه ویزای شنگن چقدر می باشد ؟

هزینه صدور ویزا که توسط سفارت دریافت میگردد به ازای هر نفر بزرگسال 80 یورو بوده و این هزینه بسته به سن اقدام کننده میتواند متفاوت باشد .
همچنین باتوجه به اینکه دفترکارگزاری سفارت vfs کارهای سفارت را انجام میدهد ممکن است هزینه ی بیشتری را لازم باشد با توجه به خدمات دریافتی خود پرداخت نمایید .

آیا داشتن سندملکی برای گرفتن ویزای شینگن الزامی است ؟

بسته به کشوری که از طریق سفارت خانه اشبرای ویزایتان اقدام کرده اید ممکن است سند ملکی الزامی باشد یا نباشد به طور مثال داشتن سند ملکی برای سفارت یونان برای دریافت ویزای شینگن الزامی می باشد اما برای سفارت فرانسه تنها به عنوان مدرک مثبته محسوب می گردد .

آیا برای گرفتن ویزای شینگن سن فرد اهمیتی دارد ؟

خیر هیچ محدودیت سنی از طریق سفارت خانه ها اعلام نشده است تنها فرد باید بتواند مدارک کافی جهت جلب اطمینان خاطر سفیر از بابت بازگشت به ایران را فراهم نماید .

آیا سفارت ها به افراد مجرد ویزا نمی دهند ؟

خیر هیچ قانونی مبنی براینکه افراد مجرد یا متاهل نمی توانند ویزا دریافت گنند وجود ندارد تنها از این بابت که معمولا افراد متاهل وابستگی خانوادگی داشته و احتمال بازگشت آنها بیشتر است ، ممکن است بتواند اطمینان خاطر سفیر را بیشتر به خود جلب نماید . اما این بدان معنی نیست که مجرد ها نمیتوانند ویزای شنگن دریافت کنند بلکه این افراد با ارائه شغل معتبر می توانند ویزا دریافت کنند .

برای گرفتن ویزای شنگن چه مدارک شغلی نیاز است ارائه گردد ؟

برای دریافت ویزای شنگن شما باید وابستگی شغلی کافی به ایران را به آفیسر پرونده خود اثبات کنید و نشان دهید که درآمد کافی برای هزینه های سفر خود دارید . از این رو داشتن گواهی اشتغال به کار به تنهایی برای سفارت ها کافی نیست و بهتر است سابقه ی بیمه نیز از محل کار خود داشته باشید . علامه بر این بسته به سفارتی که از آن اقدام می کنید ممکن است نیاز باشد فیش حقوقی نیز به سفارت ارائه دهید . افرادی نیز که صاحب مشاغل هستند جواز کسب و روزنامه رسمی ارائه می دهند و برای اثبات فعالیت شرکت خود می توانند مالیات کسب و کار و یا لیست بیمه کارکنان را نیز ارائه دهند .

آیا دانشجویان نیز میتوانند برای ویزای شنگن اقدام کنند ؟

بله دانشجویان نیز می توانند با گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود برای ویزای شنگن اقدام کنند . همچنین اگر فرد متقاضی از پس هزینه های سفر به تنهایی بر نمی آید می تواند پدر یا مادر خود را به عنوان اسپانسر معرفی نماید .

آیا لیست مدارک مورد نیاز برای تمامی سفارت ها یکسان است ؟

بسیاری از مدارک به صورت مشترک برای اخذ ویزای شنگن از تمام سفارت ها به صورت یکسان می باشد به عنوان مثال شما باید مدارک مالی و مدارک شغلی خود را ارئه دهید اما سفارت ها در جزئیات با یکدیگر تفاوت دارند . مثلا سفارت اسپانیا تنها ترجمه مدارک را به زبان اسپانیایی و از دالترجمه های معتبر خودش قبول دارد یا داشتن سند ملکی برای سفارت یونان الزامی می باشد در حالی که برای سفارت مجارستان اختیاری می باشد .

موجودی حساب برای ویزای شنگن چقدر باید باشد ؟

عدد دقیقی از طرف سفارت ها برای مسافرین مشخص نشده است تنها اعلام شده است که باید مسافر بتواند از پس هزینه های سفر خود برآید اما توسط برخی از سفارت خانه ها اعلام شده است که باید حداقل مبلغ 150 یورو به ازای هر شب در حساب اقدام کننده موجود باشد اما پیشنهاد میشود که موجودی حسابتان در زمان اقدام کمتر از 10.000 یورو نباشد .

چند روز قبل از مراجعه به سفارت میتوان پول به حساب واریز کرد ؟

افزایش ناگهانی موجودی حساب می تواند باعث رد شدن ویزایتان گردد چرا که سفارت ها از شما پرینت حساب و تمکن مالی مربوط به 3 یا 6 ماه اخیر حسابتان را میخواهند و افزایش ناگهانی حساب به منزله پولشویی به حساب می آید برای همین موضوع به هیچ عنوان افزایش ناگهانی حساب را انجام ندهید و به صورت خورد خورد به حساب خود در طول مدت 3 ماه پول واریز کنید .

پس از رفتن به سفارت آیا می شود پول را از حساب خارج کنم ؟

در زمان مراجعه به سفارت شما تمکن مالی آخرین وضعیت حساب خود را ارائه می دهید و باتوجه به اینکه اگر آفیسر بخواهد می تواند با یک تمس مجدد استعلام حساب شما را بگیرد پیشنهاد می شو حساب خود را تا زمان پاسخ گویی سفارت خالی نکنید و تنها حسابتان گردش روتین خود را داشته باشد .

آیا برای گرفتن ویزای شنگن داشتن دعوتنامه الزامی می باشد ؟

ویزای شنگن انواع مختلفی دارد از جمله توریستی با هدف گردشگری ، توریستی با هدف دیدار ، تجاری ، درمانی و…. که بسته به نوع درخواست ویزای شما ممکن است داشتن دعوتنامه الزامی باشد .

آیا می توان رزرو سوری ( غیر واقعی ) به سفارت های شنگن ارائه داد ؟

برای گرفتن ویزای توریستی شنگن داشتن رزرو هتل الزامی می باشد و پیشنهاد می شود که رزرو خود را به صورت قطعی و اصلی به سفارت ارائه دهید و داشتن رزرو قطعی به منزله انجام پرداختی و تسویه حساب با هتل نیست بلکه میتوانید هتل هایی را انتخاب کنید که به شما مهلت پرداخت میدهند . برای رزرو هتل ها و اینکه چه هتل هایی را می توانید انتخاب کنید که شامل جریمه نشوند میتوانید از همکاران ما راهنمایی بگیرید .

آیا باید هزینه های هتل را از قبل پرداخت کنیم تا بتوانیم ویزای شنگن دریافت کنیم ؟

اینکه نیاز است پول هتل را بدهید یا نه بستگی به کشوری دارد که میخواهید از آن اقدام کنید . در سال های اخیر بعضی از سفارت خانه ها از مسافران رزرو هتل نمیخواهند بلکه هتل های تائید شده را میخواهند . به طور مثال سفارت یونان از مسافران هتل هایی را می پذیرد که غیر قابل کنسلی و تغییر تاریخ باشند لذا رزرو کردن چنین هتل هایی لازم است تا مبلغ آن را نیز پرداخت کرده باشید و لازم است بدانید که در صورت عدم صدور ویزا نیز با توجه به غیر قابل کنسل بودن هتل ، هزینه ای به مسافرین عودت نمی شود .

اعتبار پاسپورت برای اقدام ویزای شنگن چقدر باید باشد ؟

طبق قانون اتحادیه شنگن لازم است پاسپورت شما بیشتر از 3 ماه از تاریخ خروج شما از کشور اعتبار داشته باشد . به طور مثال اگر درخواست ویزا برای 15الی 20 مهر ماه به سفارت ارائه داده می شود پاسپورت شما می بایست حداقل تا 20 دی اعتبار داشته باشد .

برای اقدام ویزای شنگن چند برگ خالی می بایست در پاسپورت وجود داشته باشد ؟

حداقل تعداد برگه مورد نیاز برای ویزای شنگن 2 برگ می باشد که در برخی از سفارت ها تنها 2 برگ روبروی هم مورد قبول است . لذا قبل از اقدام ویزا حتما به این نکته توجه داشته باشید تا در صورت نیاز پاسپورت خود را تعویض نمائید .

پروسه صدور ویزا چند روز زمان می برد ؟

پروسه صدور ویزا بسته به کشوری که اقدام می کنید میتواند متفاوت باشد و می تواند از 2 الی 3 هفته زمان ببرد .
در حال حاضر بسیاری از سفارت ها کارهای تحویل مدارک را به دفاتر کارگزاری خود مانند ویزا متریک ، vfs ، bis منتقل کرده اند لذا پاسپورتتان پس از اینکه از طریق سفارت به این دفاتر ارسال شده سپس برای مسافرین ارسال می گردد . زمان اعلام شده برای گرفتن ویزا 14 الی 21 روز کاری می باشد .

آیا درحین پروسه صدور ویزا میتوان پاسپورت را از سفارت دریافت کرد ؟

اگر دلیل قانع کننده ای به آفیسر ارائه دهید که زمان پروسه ویزای شما در حال انجام است شما باید از کشور خارج شوید میتوانید پاسپورتتان را به امانت دریافت کنید و در زمانی که سفارت اعلام میکند مجدد پاسپورت را به سفارت تحویل دهید .
اما پیشنهاد می شود از قبل برنامه هایتان را به گونه ای تنظیم نمایید که نیازی به انجام این کار نباشد چرا که ممکن است موجب ریجکت شدن شما نیز گردد .
نکته مهمی که باید حتما بدانید این است که اگر به پاسپورتتان در زمان پروسه بررسی ویزا نیاز دارید باید حتما در روز انگشت نگاری تاریخ مد نظر خودتان را اعلام کنید چرا که دیگر پس از آن امکان دریافت پاسپورت وجود ندارد .

 

شادی سفر مجری مستقیم اخذ ویزای شنگن 

سوالات متداول

تمام ملیت هایی که تا کنون عضو اتحادیه شنگن نیستند از جمله ایرانی ها برای ورود به اروپا نیاز به دریافت ویزای شینگن دارند .

1- ایران 2- افغانستان 3- عمان 4- الجزایر 5- اندونزی 6- عربستان 7- آفریقای مرکزی 8- فیلیپین 9- آذربایجان 10- قطر 11- بلاروس 12- هند 13-روسیه 14- بنگلادش15- غنا 16- پاکستان 17- ارمنستان و……………….

افراد دارنده پاسپورت بعضی از کشورها نیز در زمانی که بلیط هواپیما به مقصد کشور دیگری غیر از کشورهای عضو اتحادیه شنگن را داشته باشند و چنانچه پرواز آنها از طریق یکی از کشورهای اروپایی انجام شود برای اینکه بخواهند هواپیمای خود را در این کشورها تغییر دهند نیاز دارند که ویزای فرودگاهی ترانزیت شنگن دریافت کنند .
لیست کشورهایی که نیاز به دریافت ویزای شنگن فرودگاهی دارند عبارتند از :
افغانستان – بنگلادش – گنگو – اریتره – ایتوپی – غنا – عراق – ایران – نیجریه – پاکستان – سومالی – سریلانکا

شما میتوانید از 26 کشور عضو اتحادیه شنگن برای دریافت ویزا اقدام کنید .

بسته به نوع ویزای صادر شده برای شما و برنامه سفری که به سفارت ارائه می دهید مدت زمان مجاز شما برای ورود و خروج متفاوت می باشد .
معمولا ویزای شنگن یکبار ورود برای مدت 14 روز صادر می شود .

هزینه صدور ویزا که توسط سفارت دریافت میگردد به ازای هر نفر بزرگسال 80 یورو بوده و این هزینه بسته به سن اقدام کننده میتواند متفاوت باشد .
همچنین باتوجه به اینکه دفترکارگزاری سفارت vfs کارهای سفارت را انجام میدهد ممکن است هزینه ی بیشتری را لازم باشد با توجه به خدمات دریافتی خود پرداخت نمایید .

بسته به کشوری که از طریق سفارت خانه اشبرای ویزایتان اقدام کرده اید ممکن است سند ملکی الزامی باشد یا نباشد به طور مثال داشتن سند ملکی برای سفارت یونان برای دریافت ویزای شینگن الزامی می باشد اما برای سفارت فرانسه تنها به عنوان مدرک مثبته محسوب می گردد .

خیر هیچ محدودیت سنی از طریق سفارت خانه ها اعلام نشده است تنها فرد باید بتواند مدارک کافی جهت جلب اطمینان خاطر سفیر از بابت بازگشت به ایران را فراهم نماید .

خیر هیچ قانونی مبنی براینکه افراد مجرد یا متاهل نمی توانند ویزا دریافت گنند وجود ندارد تنها از این بابت که معمولا افراد متاهل وابستگی خانوادگی داشته و احتمال بازگشت آنها بیشتر است ، ممکن است بتواند اطمینان خاطر سفیر را بیشتر به خود جلب نماید . اما این بدان معنی نیست که مجرد ها نمیتوانند ویزای شنگن دریافت کنند بلکه این افراد با ارائه شغل معتبر می توانند ویزا دریافت کنند .

برای دریافت ویزای شنگن شما باید وابستگی شغلی کافی به ایران را به آفیسر پرونده خود اثبات کنید و نشان دهید که درآمد کافی برای هزینه های سفر خود دارید . از این رو داشتن گواهی اشتغال به کار به تنهایی برای سفارت ها کافی نیست و بهتر است سابقه ی بیمه نیز از محل کار خود داشته باشید . علامه بر این بسته به سفارتی که از آن اقدام می کنید ممکن است نیاز باشد فیش حقوقی نیز به سفارت ارائه دهید . افرادی نیز که صاحب مشاغل هستند جواز کسب و روزنامه رسمی ارائه می دهند و برای اثبات فعالیت شرکت خود می توانند مالیات کسب و کار و یا لیست بیمه کارکنان را نیز ارائه دهند .

بله دانشجویان نیز می توانند با گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود برای ویزای شنگن اقدام کنند . همچنین اگر فرد متقاضی از پس هزینه های سفر به تنهایی بر نمی آید می تواند پدر یا مادر خود را به عنوان اسپانسر معرفی نماید .

بسیاری از مدارک به صورت مشترک برای اخذ ویزای شنگن از تمام سفارت ها به صورت یکسان می باشد به عنوان مثال شما باید مدارک مالی و مدارک شغلی خود را ارئه دهید اما سفارت ها در جزئیات با یکدیگر تفاوت دارند . مثلا سفارت اسپانیا تنها ترجمه مدارک را به زبان اسپانیایی و از دالترجمه های معتبر خودش قبول دارد یا داشتن سند ملکی برای سفارت یونان الزامی می باشد در حالی که برای سفارت مجارستان اختیاری می باشد .

عدد دقیقی از طرف سفارت ها برای مسافرین مشخص نشده است تنها اعلام شده است که باید مسافر بتواند از پس هزینه های سفر خود برآید اما توسط برخی از سفارت خانه ها اعلام شده است که باید حداقل مبلغ 150 یورو به ازای هر شب در حساب اقدام کننده موجود باشد اما پیشنهاد میشود که موجودی حسابتان در زمان اقدام کمتر از 10.000 یورو نباشد .

افزایش ناگهانی موجودی حساب می تواند باعث رد شدن ویزایتان گردد چرا که سفارت ها از شما پرینت حساب و تمکن مالی مربوط به 3 یا 6 ماه اخیر حسابتان را میخواهند و افزایش ناگهانی حساب به منزله پولشویی به حساب می آید برای همین موضوع به هیچ عنوان افزایش ناگهانی حساب را انجام ندهید و به صورت خورد خورد به حساب خود در طول مدت 3 ماه پول واریز کنید .

در زمان مراجعه به سفارت شما تمکن مالی آخرین وضعیت حساب خود را ارائه می دهید و باتوجه به اینکه اگر آفیسر بخواهد می تواند با یک تمس مجدد استعلام حساب شما را بگیرد پیشنهاد می شو حساب خود را تا زمان پاسخ گویی سفارت خالی نکنید و تنها حسابتان گردش روتین خود را داشته باشد .

ویزای شنگن انواع مختلفی دارد از جمله توریستی با هدف گردشگری ، توریستی با هدف دیدار ، تجاری ، درمانی و…. که بسته به نوع درخواست ویزای شما ممکن است داشتن دعوتنامه الزامی باشد .

برای گرفتن ویزای توریستی شنگن داشتن رزرو هتل الزامی می باشد و پیشنهاد می شود که رزرو خود را به صورت قطعی و اصلی به سفارت ارائه دهید و داشتن رزرو قطعی به منزله انجام پرداختی و تسویه حساب با هتل نیست بلکه میتوانید هتل هایی را انتخاب کنید که به شما مهلت پرداخت میدهند . برای رزرو هتل ها و اینکه چه هتل هایی را می توانید انتخاب کنید که شامل جریمه نشوند میتوانید از همکاران ما راهنمایی بگیرید .

اینکه نیاز است پول هتل را بدهید یا نه بستگی به کشوری دارد که میخواهید از آن اقدام کنید . در سال های اخیر بعضی از سفارت خانه ها از مسافران رزرو هتل نمیخواهند بلکه هتل های تائید شده را میخواهند . به طور مثال سفارت یونان از مسافران هتل هایی را می پذیرد که غیر قابل کنسلی و تغییر تاریخ باشند لذا رزرو کردن چنین هتل هایی لازم است تا مبلغ آن را نیز پرداخت کرده باشید و لازم است بدانید که در صورت عدم صدور ویزا نیز با توجه به غیر قابل کنسل بودن هتل ، هزینه ای به مسافرین عودت نمی شود .

طبق قانون اتحادیه شنگن لازم است پاسپورت شما بیشتر از 3 ماه از تاریخ خروج شما از کشور اعتبار داشته باشد . به طور مثال اگر درخواست ویزا برای 15الی 20 مهر ماه به سفارت ارائه داده می شود پاسپورت شما می بایست حداقل تا 20 دی اعتبار داشته باشد .

حداقل تعداد برگه مورد نیاز برای ویزای شنگن 2 برگ می باشد که در برخی از سفارت ها تنها 2 برگ روبروی هم مورد قبول است . لذا قبل از اقدام ویزا حتما به این نکته توجه داشته باشید تا در صورت نیاز پاسپورت خود را تعویض نمائید .

پروسه صدور ویزا بسته به کشوری که اقدام می کنید میتواند متفاوت باشد و می تواند از 2 الی 3 هفته زمان ببرد .
در حال حاضر بسیاری از سفارت ها کارهای تحویل مدارک را به دفاتر کارگزاری خود مانند ویزا متریک ، vfs ، bis منتقل کرده اند لذا پاسپورتتان پس از اینکه از طریق سفارت به این دفاتر ارسال شده سپس برای مسافرین ارسال می گردد . زمان اعلام شده برای گرفتن ویزا 14 الی 21 روز کاری می باشد .

اگر دلیل قانع کننده ای به آفیسر ارائه دهید که زمان پروسه ویزای شما در حال انجام است شما باید از کشور خارج شوید میتوانید پاسپورتتان را به امانت دریافت کنید و در زمانی که سفارت اعلام میکند مجدد پاسپورت را به سفارت تحویل دهید .
اما پیشنهاد می شود از قبل برنامه هایتان را به گونه ای تنظیم نمایید که نیازی به انجام این کار نباشد چرا که ممکن است موجب ریجکت شدن شما نیز گردد .
نکته مهمی که باید حتما بدانید این است که اگر به پاسپورتتان در زمان پروسه بررسی ویزا نیاز دارید باید حتما در روز انگشت نگاری تاریخ مد نظر خودتان را اعلام کنید چرا که دیگر پس از آن امکان دریافت پاسپورت وجود ندارد .

3 پاسخ

 1. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من مدارکم تقریبا کامله
  ولی نمیخام تعهد برای برگشت بزارم
  شما بدون اثر انگشت هم میتونید ویزای شینگن برام بگیرید؟ هزینش چقدر میشه ؟

  1. جهت کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ویزا ما تماس حاصل فرمائید .
   شماره تماس:88993177-021

 2. سلام من برای پسرم میخوام اقدام کنم که ۱۰ روز بره آلمان . دعوتنامه دارم ۵۰ میلیون هم سپرده تو حساب پسرم هست. دانشجوی دانشگاه دولتی هست و میتونه نامه بگیره . ضمانت برگشت هم میده و من و پدرش هم تعهد تنها سفر کردن رو میدیم . اولا میخواستم ببینم هزینه اش چقدر هست و دوما اینکه درصد گرفتن ویزاش چقدره؟ ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *