شیدای شادی سفر

اخذ ویزای کانادا

اخذ ویزای کاناداReviewed by Shaditours102 on Oct 17Rating: 5.0ویزای کانادا - وقت سفارت کانادا - پیکاپ ویزای کانادامجری تخصصی اخذ ویزای کانادا با کارشناسان مجرب ، تضمین بهترین نرخ اخذ ویزای کانادا

کشور کانادا در چند سال اخیر اقدام به دادن ویزای توریستی مدت دار جهت بازدید از کشور کانادا نموده است .
با ویزای کانادا افراد می توانند از کشور کانادا دیدن کنند و مدت زمان کمتر از 6 ماه (در هر بار ورود ) را در این کشور بمانند .
ویزای کانادا به صورت 10 ساله می باشد اما با توجه به اعتبار 5 ساله پاسپورت ایرانی برای افراد با ملیت ایرانی به صورت 5 ساله و یا تا تاریخ انقضا پاسپورت صادر می گردد .
افراد برای گرفتن ویزای توریستی کانادا ممکن است دارای 2 هدف باشند : بازدید از کانادا به عنوان توریست و دیدار اقوام و یا آشنایان در کانادا
در صورتی که افراد با هدف دیدار نزدیکان یا آشنایان به کانادا سفر میکنند می بایست دعوتنامه و همچنین مدرک شناسایی فرد دعوت کننده را نیز ارائه دهند و افرادی که به عنوان توریست اقدام میکنند لازم است رزرو هتل ، بیمه نامه و همچنین برنامه سفر خود را به سفارت ارائه دهند .

تعرفه های خدمات برای ویزای کانادا 

اخذ ویزای کانادا ( توریستی ) فقط با 11/990/000 تومان + 220 دلار کانادا

برای کودکان زیر 13 سال و افراد بالای 80 سال و یا افرادی که در 10 ساله ی اخیر انگشت نگاری شده اند این هزینه معادل11/990/000 تومان + 135 دلار کانادا می باشد .

اخذ ویزای کانادا ( دانشجویی ) فقط و فقط با 2900 دلار کانادا

پیکاپ ویزای کانادا از کشور ترکیه فقط 1/750/000 تومان

چهار رکن اساسی برای گرفتن ویزای توریستی کانادا عبارتند از :

1- پیشینه سفر در 10 ساله اخیر : در این زمینه فرد بهتر است کثیرالسفر باشد و حداقل یک ویزای معتبر اعم از شینگن ، استرالیا ، آمریکا ، کانادا ، انگلیس و یا نیوزلند داشته باشد .
2- تمکن مالی و گردش حساب بالا : تمکن مالی مورد نیاز برای سفارت کانادا 4 ماهه و با موجودی حدودی 400الی 500 میلیون تومان به ازای هر نفر می باشد . به طور مثال حداقل موجودی قابل قبول برای یک خانواده دو نفره یک میلیارد تومان و یک خانواده سه نفره یک میلیارد و پانصد میلیون تومان می باشد .
*در صورتی که فرد دارای دعوتنامه باشد با ذکر این نکته در دعوتنامه که دعوت کننده هزینه های سفر متقبل می شود کمبود موجودی حساب قابل جبران است .
*هیچ گونه افزایش ناگهانی موجودی حساب مورد قبول سفارت نمی باشد .
3- داشتن سند ملکی و یا خودروهای ارزشمند
4- مدارک شغلی معتبر

جهت کسب اطلاعات در خصوص صدور روادید شنگن به صفحه اخذ ویزای شینگن مراجعه نمائید.

ویدئو توضیحات شرایط و قوانین اخذ ویزا کانادا

مراحل دریافت ویزای کانادا :

1- تماس با کارشناسان شادی سفر
2- پرکردن فرم های مشخصات فردی و خانوادگی
3- ترجمه مدارک مورد نیاز (مدارک نیاز به تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند و تنها مهر دارالترجمه رسمی کفایت می کند .
4- ارسال مدارک برای کارشناسان ما
5- گرفتن برگه بایومتریک ( انگشت نگاری ) با اعتبار یک ماه
6- تعیین تاریخ دقیق انگشت نگاری در دفاتر اعلام شده توسط سفارت کانادا
7- سفر به کشور انتخاب شده جهت انگشت نگاری
8- انتظار برای دریافت جواب سفارت ( ویزا شدن یا رد شدن درخواست ویزا با ذکر دلیل ریجکتی )
9- در صورت دریافت مثبت سفارت مسافر می بایست پاسپورت خود را برای چسباندن برپسب ویزا به یکی از دفاتر کارگذاری سفارت ارسال نماید که این کار می تواند توسط خود فرد و یا نماینده قانونی وی انجام شود که به آن پیکاپ ویزای کانادا گفته می شود .

مدارک لازم جهت اخذ وقت سفارت برای ویزای کانادا
1- اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار از تاریخ سفر به همراه کلیه پاسپورتهای قدیمی که در آن ویزا درج شده وجود داشته باشد.
2- یک قطعه عکس 3.5×4.5 رنگی –تمام رخ –پشت زمینه سفید.
3- ترجمه شناسنامه + ترجمه کارت ملی .
4- ترجمه سند ازدواج در صورت هم سفر بودن با همسر و درصورت همسفر بودن با فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیل شان ترجمه شود.
5- تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر متقاضی به صورت جداگانه.
6- مدارک مالی شامل نامه تمکن بانک به زبان لاتین با مهر قسمت بین الملل بانک به همراه گردش چهارماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد.درصورتیکه گواهی سپرده بلند مدت و یا گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار و سند اتومبیل و اجاره نامه دارید ارایه داده شود.
7- ترجمه اسناد ملکی.
8- مدارک شغلی:
کارمندان : گواهی اشتغال به کار به زبان لاتین روی سربرگ شرکت( با ذکر تاریخ شروع به کار- سمت شغلی و درآمد ماهیانه – مدت زمان مرخصی موافقت شده) به همراه ترجمه فیش حقوق دو ماه آخر و ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی.
کارفرمایان: ترجمه آگهی تاسیس – آگهی تغییرات – آگهی تصمیمات شرکت در روزنامه رسمی ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی 2 ماه آخر کارمندان- ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده-نامه تمکن بانک شرکت-ریز پرینت 4 ماه آخر لاتین
تجار: ترجمه کارت بازرگانی و گواهی اتاق بازرگانی و ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه.
پزشکان: ترجمه پروانه دائم طبابت و کارت نظام پزشکی و ترجمه پروانه مطب و ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه.
مهندسان: ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت.
کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد:ترجمه پروانه بهره برداری –ترجمه جواز کسب-ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده –ترجمه لیست پرداخت بیمه.
بازنشستگان :ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخربازنشستگی(درصورت افزایش حقوق ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود.)
9- دعوت نامه : شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی –نسبت با شخص-دلیل سفر-آدرس و تلفن-مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگر. (دعوت نامه پس از تنظیم باید به مهر وامضای دفتر ثبت NOTHARY PUBLIC برسد.
مدارک فرد دعوت کننده : ارائه کارت شهروندی CANADIAN CITIZENSHIP CARD –پاسپورت کانادایی – شناسنامه کانادایی CERTIFICATE CANADIAN BIRTH یا کارت اقامت PR CARD از سوی فرد دعوت کننده الزامی است.همچنین سایر مدارک فرد دعوت کننده شامل گواهی اشتغال به کار- نامه بانک –برگه مالیاتی NOTICE OF ASSESSMENT و فرم های T4 , T1 تاثیر بسیار زیادی روی نتیجه درخواست فرد دعوت شونده دارند.
10- ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از وی کسی باشد که آنها را همراهی نمی کند
کلیه مدارک نیاز به ترجمه دارند و می بایست یه صورت اسکن برای ما ارسال شود.
برای ثبت درخواست ویزا کانادا می بایست مبلغ هزینه مربوط به ویزا و انگشت نگاری در زمان ثبت نام به حساب سفارت واریز گردد.

پادکست توضیحات ویزا کانادا :

ارسال مدارک برای ثبت نام آنلاین ویزا کانادا
مدارک فرد متقاضی می بایست به صورت اسکن شده در سایت سفارت کانادا ثبت شود.
در ثبت نام آنلاین مبلغ مربوط به هزینه ویزا و انگشت نگاری به صورت واریز آنلاین از طریق کارت اعتباری ودر ثبت نام حضوری مبلغ به صورت وجه نقد در حساب بانک به حساب مربوط به سفارت واریز شده و رسید واریز به سفارت تحویل داده می شود.

انگشت نگاری برای ویزای کانادا
بعد از انجام ثبت نام شخص میبایست ظرف مدت 30روز به سفارت کانادا دریکی از شعب وک در آنکارا،استانبول یا ابوظبی مراجعه کند،در صورت عدم مراجعه درمدت تعیین شده درخواست شخص از سمت سفارت باطل شده و هزینه پرداخت شده عودت نمی گردد.
درصورت انجام ثبت نام حضوری در زمان ثبت نام و تحویل مدارک همزمان انگشت نگاری صورت می گیرد.

پیکاپ ویزای کانادا
بعد از اعلان سفارت مبنی بر صدور ویزای کانادا ، سفارت مدت زمان 1 ماه را به شما فرصت می دهد تا پاسپورت خود را برای لیبل شدن ویزا در پاسپورت خود به سفارت برسانید .
روش های لیبل شدن ویزای کانادا در پاسپورت :
روش اول خود فرد به کشوری که برای انگشت نگاری رفته بوده است سفر مجدد کند تا پاس خود را به سفارت تحویل دهد.
این پروسه مدت زمان یک هفته تا 21 روز می تواند طول بکشد که در این مدت فرد باید در آن کشور بماند تا لیبل در پاسپورت متقاضی قرار گیرد .
روش دیگر پیکاپ ویزا کانادا فرد پاسپورت خود را به شرکت شیدای شادی سفر می برد و این شرکت پاسپورت شما را به صورت قانونی با پرواز به کشور مورد نظر می فرستد و بعد از لیبل شدن ویزا در پاسپورت شما دوباره پاس شما با پرواز به کشور بازگشت داده می شود .
پروسه پیکاپ ویزا کانادا 7 تا 10 روزکاری می باشد .

درباره وقت سفارت کانادا

مراحل گرفتن وقت به صورت آنلاین
در ابتدا مسافر می بایست مدارک را به صورت ترجمه شده آماده نماید ( که این مدارک شامل پیشینه ی سفر ( پاسپورت فعلی و پاسپورت های قدیمی ) ، مدارک مالکیت ( سند ملک و خودرو ) که لیست کامل مدارک در زیر قابل مشاهده می باشد .

دفاتر انگشت نگاری ویزای کانادا
پس از آماده کردن و ترجمه مدارک می بایست آن ها را اسکن نموده و هر کدام را در محل مناسب آن آپلود نمایید و پس از ارسال آن برای سفارت و انجام پرداختی سفارت ظرف مدت 1 الی 5 روزکاری سفارت به مسافر یک بازه زمانی یک ماه اعلام می نماید ( اصطلاحا نامه بایومتریک برایشان ارسال می شود )که فرد در آن بازه زمانی می تواند به هرکدام از دفاتر انگشت نگاری که از قبل در فرم خود برای سفارت مشخص نموده است مراجعه نماید .
در لینک زیر شما می توانید به وب سایت هرکدام از دفاتر انگشت نگاری دسترسی داشته باشید .
با وارد کردن اسم شهر یا کشور از داشتن دفتر انگشت نگاری در آن شهر یا کشور مطمئن شوید .

ویزای کانادا Inside Country

افرادی که ویزا توریستی کانادا 5 ساله دریافت می کنند می توانند پس از ورود به خاک کشور کانادا ویزای خود را به ویزا کانادای Open work permit یا ویزا کانادا study permit تبدیل کنند .
مبلغ  ( ویزای کانادا Inside Country )  450 دلار می باشد . برای اطلاع از تبدیل ویزای توریستی به اقامتی و تحصیلی با کارشناسان ویزای کانادا شادی سفر تماس بگیرید .

لیست دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا

در مرحله بعدی پس از دریافت نامه بایومتریک نیاز است که تاریخ دقیق سفر خود را با دفتر انگشت نگاری شهر مورد نظرتان تعیین نمایید.
پس از دریافت وقت سفارت دقیق از آن دفتر که در آن روز و ساعت مراجعه شما مشخص گردیده است در آن محل باید حاضر شوید .

انواع ویزای کانادا

در چند ساله اخیر تقاضای مردم برای سفر به کانادا به طور پیوسته ای افزوده شده است .
کشور کانادا به عنوان یک کشور توسعه یافته برای افراد متفاوت ویزاهای متنوعی را ارائه می کند که این ویزا ها عبارتند از :
1- ویزای توریستی کانادا
2- سوپر ویزا
3- ویزای دیپلماتیک و رسمی
4- ویزای تحصیلی
5- ویزای کسب و کار و اخذ نمایندگی
6- ویزای دانشجویی
7- ویزای کار در تعطیلات
8- ویزای کار موقت

 

مدت اعتبار ویزای کانادا چقدر است ؟

ویزای کانادا معمولا به صورت مولتی پل ( چند بار ورود ) و تا آخر اعتبار پاسپورتتان صادر می گردد و در هر بار ورود میتوانید حداکثر 6 ماه در کشور کانادا اقامت داشته باشید .
ممکن است آفیسر هنگام ورود شما تاریخی را برای خروجتان مشخص نماید که در این حالت شما باید تا قبل از زمان مشخص شده خاک کشور کانادا را ترک نمائید .

جهت کسب اطلاعات در خصوص صدور روادید انگلستان به صفحه اخذ ویزای انگلیس مراجعه نمائید.

انواع ویزا کانادا :
پروسه ی ویزا کانادا بسیار چالش برانگیز است چرا که برای انتخاب نوع ویزایتان باید کارهای اداری زیادی انجام دهید و مدارک زیادی را جمع آوری نمائید و مهمتر از همه تحقیقات خود را در این زمینه تکمیل کنید .
همیشه به یاد داشته باشید که کانادا کشوری مهاجر پذیر است پس اگر قصد سفر و مهاجرت به کانادا را دارید کافی است بتوانید مسیر درستی را انتخاب نمائید و به سفارت نشان دهید که وجود شما برای این کشور سودمند است .
قبل از انتخاب هر کاری لازم است بدانید که چه گزینه های مهاجرتی دارید و کدام یک از آنها برای شما مناسب تر است .
بسته به اهداف و شرایط شخصی شما راه های زیادی برای دریافت ویزای کانادا و اقامت دائم وجود دارد .

ویزای کانادا به طور کلی به سه دسته ویزای موقت ، ویزای تحصیلی و ویزای کار و اقامت دائم تقسیم می شود .

ویزای کانادا موقت :

این نوع ویزا بهترین گزینه برای کسانی است که میخواهند برای تحصیل کار یا تعطیلات و دیدن دوستان و آشنایان خود به کانادا سفر کنند .
اگر قصد دارید تنها برای مدت محدودی در کانادا باشید ویزای موقت یا Temprory Visa ویزایی است که باید انتخاب کنید .
در زیر انواع ویزاهای موقت را بررسی می کنیم .
ویزای دانشجویی : مزیت اصلی تحصیل در کانادا این است که میتوانید خانواده و همسر خود را با خود به کانادا برید و آنها شمارا در این سفر میتوانند همراهی کنند .
مزیت دیگر ویزای تحصیلی کانادا این است که میتوانید پس از اتمام تحصیل خود در کانادا برای اجازه کار نیز اقدام کنید .
کانادا مقصد ایده آلی برای دانشجویان بین المللی است چرا که دولت کانادا اجازه کار در حین تحصیل را نیز برای دانشجویان فراهم می کند .
Pyramid eservices دوره های ویژه ای است که دولت کاندا برای آن دسته از دانشجویانی که مایل به تحصیل و ادامه زندگی دائم در کانادا هستند ارائه میدهد .
شرکت ما با دانشجویان و دانش آموزان کمک میکند تا بتوانند به سادگی پذیرش خود را گرفته و در زمینه تحصیل در کانادا به مشکل بر نخورند .
سوپر ویزا کانادا :
این ویزا مخصوص والدین و پدر بزرگ و مادربزرگ ها است که به آن ها اجازه میدهد برای دیدن فرزندان و نوه های خود به کانادا سفر کنند .
ویزای سوپر ویزا میتواند حداکثر 10 سال اعتبار داشته باشد . همچنین دعوت کننده میتواند از والدین خود حمایت مالی کند تا آنها را به طور دائم تحت برنامه حمایت خانواده کانادا داشته باشد .

ویزای توریستی کانادا :

ایرانی ها برای سفر خود به کانادا برای گذراندن تعطیلات نیاز به دریافت ویزای توریستی کانادا دارند در حین درخواست یک شرط اساسی وجود دارد که شما باید بتوانید به آفیسر اطمینان دهید که اقامت شما در کانادا موقتی بوده و پس از اتمام ویزای خود به ایران باز می گردید .

اجازه کار کانادا :
با دریافت ویزای Work permit میتوانید به صورت موقت در کانادا مشغول به کار شوید و با کسب تجربه کاری واجد شرایط اقامت دائم کانادا شوید .
جالب است بدانید افرادی که میخواهند نامزد انتخابات استانی کانادا شوند نیز باید ویزای Work permit دریافت کنند تا تجربه کاری داشته باشند .

مهاجرت بیزینسی کانادا:

مهاجرت بیزینسی برای ویزای کانادا بسته به استانی دارد که میخواهید به آن مهاجرت کنید و به سه دسته کلی کبک ، فدرال و برنامه استانی تقسیم می شود . در برنامه استانی برخی استان ها برنامه خاصی را برای بیزینس در نظر گرفته اند .
نتیجه نهایی این برنامه ها نیز اقامت دائم کانادا برای سرمایه گذاران فراهم می آورد . فقط در صورتی می توانید برای ویزای Bussines class immigration اقدام کنید که دارایی خالص شما بیش از 300.000 دلار کانادا باشد .
ویزای کانادا کارمند ماهر فدرال : اتباع خارجی که مایل به اخذ اقامت دائم در کانادا هستند میتوانند در خواست ویزای کار خود را تحت عنوان ویزای کارمند ماهر فدرال در خارج یا داخل خاک کانادا اقدام کنند . پس از ثبت نام متقاضیان براساس فاکتورهای مختلفی مانند مدرک تحصیلی ، سابقه کاری ، دانش زبان انگلیسی و فرانسه و… براساس یک سیستم امتیازی رتبه بندی می شوند .
برای احراز صلاحیت نیز لازم است فرد حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز و حداقل سابقه کاری 1 سال را داشته باشد .
ویزای مبنی بر تجربه در کانادا : متقاضیانی که در حال حاضر با ویزای موقت کار در کانادا هستند می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند . این درخواست ویزا مخصوص برای کسانی است که تجربه کاری تحت عنوان نیروی ماهر در کانادا را دارند چرا که نیاز به یک سال سابقه کاری در کانادا و تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه است .

ویزای کانادا تجارت ماهر فدرال :
متقاضیان با این درخواست به سرعت مقیم دائم کانادا می شوند . این ویزا توسط دولت کانادا و اداره مهاجرت کانادا در سال 2013 برای نشان دادن کمبود نیروی ماهر در مناطقی که رشد سریع به دلیل افزایش اقتصادی تجربه کرده اند ایجاد شد .
متقاضیانی که تجربه 2 سال کار پاره وقت دارند نیز می توانند در این طرح شرکت کنند ، اساسا معیار سنجش 3120 ساعت کار در طول 2 سال است .
همچنین فرد باید نامه پیشنهاد کار خود را برای کار تمام وقت دریافت کرده است نیز ارائه دهد . علاوه براین مهارت زبان انگلیسی آنها نیز برای واجد شرایط بودن بررسی می شود .
ویزای کانادا Provincial nomination program : متقاضیانی که نمیتوانند اقامت از طریق ویزای کارمند ماهر دریافت کنند همچنان می توانند امیدوار باشند و تحت این ویزا اقدام کنند . این ویزا در اصل برای متقاضیان کم مهارت در نظر گرفته شده است و به آن ها نیز این فرصت داده می شود که به کانادا بیایند و به رشد اقتصادی این کشور کمک کنند .
ویزای کارمندان ماهر انتخاب شده : این برنامه مهاجرتی کارمندان ماهر از سراسر جهان را جذب می کند تا به کانادا مهاجرت کنند و با تحصیلات ، استعداد ، تجربه کاری و مهارت های فردی خود به رشد اقتصادی کشور کمک کنند .این نیز معیاری است که فرد قبل از درخواست برای اقامت دائم باید از آن پیروی کند .

ویزای کانادا حمایت از خانواده : دولت کانادا به شما فرصت میدهد تا خانواده خود را نیز بخشی از زندگی جدید خود در کانادا کنید . به این شکل که پس از دریافت اقامت دائم کانادا خود می توانند همسر و فرزندان ، پارتنر ، والدین ، خواهران و برادران ، مادر بزرگ و پدر بزرگ و نوه های خود را تحت تکفل خود درآورند .
این گزینه بسیار خوبی است زیرا خانواده شما نیز می تواند از مزایای اقامت کانادا ، امکان تحصیل ، زندگی و کار در این کشور برخوردار شود .

البته به این نکته توجه داشته باشید که شانس ایرانیان برای این گونه ویزاها 10% است و فقط ایرانیان می توانند برای ویزای توریستی اقدام کنند .

مدت زمان پاسخ دهی به درخواست های ویزای کانادا :
ویزای توریستی کانادا  ( 120 روز کاری )
تمدید ویزای توریستی سیستم آنلاین   ( 200 روز کاری )  و مدارک کاغذی ( دستی )   (140 روز)
سوپر ویزا (180 روز کاری)
اجازه تحصیل    ( 9 هفته )
اجازه کار  ( 34 هفته )
اجازه کار کشاورزان کانادا   ( 21 روز )
تمدید ویزای تحصیلی ( آنلاین )    (141 روز ) ،   تمدید ویزای تحصیلی ( کاغذی )   (  116 روز  )

با ویزای کانادا به چه کشورهایی می توان سفر کرد :

38 کشور وجود دارد که با ویزای کانادا می توانید به آنها بدون نیاز به ویزا سفر کنید .

ویزای کانادا بعد از ویزای آمریکا در رتبه دومین ویزای معتبر دنیا به حساب می آید .

ویزاهای کانادا متداول :

به طور کلی 4 نوع ویزا کانادا وجود دارد که اغلب افراد برای اینگونه ویزاها اقدام می کنند که عبارتند از :

1- ویزای توریستی کانادا ( Canada Visitor Visa )
2- ویزای کاری کانادا  ( Canada Work Visa )
3- ویزای تحصیلی کانادا ( Canada Student Visa )
4- ویزای ترانزیت کانادا  ( Canada Transit Visa )

 

نمونه ویزاهای اخذ شده ویزای کانادا

 

ریجکتی ویزای کانادا

سوالات متداول ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا

وب سایت رسمی کانادایی ویزای کانادا

سوالات متداول

در ابتدا باید ببینیم که آیا شما شرایط گرفتن ویزا را دارید یا خیر.
4شرط اصلی برای گرفتن ویزای کانادا وجود دارد :
1) مدارک شغلی معتبر
2) مدارک مالی ( پرینت حساب و گردش حساب 4ماهه )
3) سند ملکی
4) پیشینه سفر

مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا 10 سال می باشد که برای هر ملیتی تا آخر اعتبار پاسپورت فرد صادر می گردد.
چون پاسپورت ایران 5 سال اعتبار دارد اصلاحا به آن ویزای 5 ساله می گویند.

محدودیتی در مورد دفعات ورود وجود ندارد ، شما می توانید هر چندبار که می خواهید با این ویزا ورود کنید .

در هر بار ورود فرد می تواند کمتر از 6 ماه در خاک کانادا اقامت داشته باشد .

خیر با این نوع ویزا فرد اجازه کار و یا تحصیل به صورت قانونی را ندارد .
در صورت درخواست می تواند با مراجعه به اداره مهاجرت در صورت امکان نوع ویزای خود را تبدیل نماید.

محدودیت زمانی خاصی در حال حاضر وجود ندارد .
قانون قبلی که در صورت عدم ورود فرد تا 6 ماه ویزای او ابتدال می گردید برداشته شده است .
پس شما می توانید ویزای خود را دریافت نمایید و هر زمان که توانستید از آن استفاده نمایید .

شغل شما می تواند آزاد یا دولتی باشد اما باید مدارکی را به سفارت ارئه دهید که نشان وابستگی شغلی شما باشد.
در صورتی که خود صاحب مشاغل هستید میبایست مدارکی مبنی بر ثبت شرکت ، جواز کسب یا پروانه کسب ، لیست حقوق کارمندان و آخرین مالیات رسیدگی شده خود را ارئه نمایید.
درصورتی که کارمند باشید باید گواهی اشتغال به کار ، لیست بیمه (درصورت امکان لیست کلی سوابق بیمه) و در غیر اینصورت لیست 2 ماهه آخر بیمه و فیش حقوقی 2 ماهه اخیر خود را به عنوان مدارک شغلی ارائه نمایند .

گواهی اشتغال به کار باید شامل نام و نام خانوادگی متقاضی (طبق پاسپورت)، شماره پاسپورت ، تاریخ شروع به کار ، ساعت کاری ، میزان حقوق دریافتی ، تاریخ مرخصی (مدت زمان مرخصی) ذکر گردد و خطاب نامه می بایست به سفارت محترم کانادا باشد .

در صورتی که شرکت شما دارای سربرگ و مهر لاتین می باشد می توانید از نمونه لاتین قرارداده شده در سایت استفاده نمایید.
در غیر اینصورت نیاز است تا نامه به زبان فارسی نوشته شود و به ترجمه دارالترجمه رسمی در آید .

خیر هیچ کدام از مدارک نیاز به این 2 مهر و تاییدیه آنها ندارد .
مهر دارالترجمه های رسمی به تنهایی کفایت می کند .

هر فرد میبایست حداقل 10000دلار کانادا موجودی حساب داشته باشد که در حال حاضر معادل با 150میلیون تومان می باشد .

خیر افزایش ناگهانی موجودی حساب برای هیچ سفارتی پذیرفته نیست و نه تنها کمکی به گرفتن ویزا نمی کند بلکه می تواند باعث رد ویزا نیز گردد .

ارزش سند اهمیتی ندارد ، شما می توان هر سند ملکی و یا زمین را که دارید ارائه دهید .
حتی سند خودرویی که ارزش آن بالای 100 میلیون تومان باشد را نیز به عنوان سند ارائه دهید .

خیر شما می توانید با واچر هتل و پرواز نیز برای سفر خود اقدام نمایید.

الزاما نیازی بر داشتن دعوتنامه نمی باشد .

شما می توانید از طرف خانواده و یا حتی دوست دعوتنامه داشته باشید.

هر فردی که دارای PR باشد و یا پاسپورت کانادایی داشته باشد حتی اگر نسبتی با شما هم نداشته باشد می تواند شما را دعوت کند.
اما بهتر است فرد دعوت کننده شغل پر درآمد داشته باشد و حتما مالیات های خود را به موقع پرداخت نموده باشد.

در حقیقت هیچ فردی نمی داند که منظور از پیشینه سفری که کاملا مورد قبول سفارت باشد چیست .
اما فرد اقدام کننده بهتر است که حداقل یک ویزای معتبر داشته باشد که ویزا های معتبر عبارتند از :
شنگن ، استرالیا ، آمریکا ، انگلیس و کانادا
علاوه براین داشتن ویزاهایی که لیبل دارند مانند بلغارستان ، قبرس ، رومانی ، اندونزی ، تایلند و…به پیشینه سفر شما کمک می نماید.

خیر انگشت نگاری در دفتر VAC انجام می شود که سفارت نیست .

از زمانیکه انگشت نگاری انجام می شود 3 تا 6 هفته می تواند طول بکشد .

بله میشه اما به خاطر حجم زیاد مدارک خیلی وقتا آفیسر سفارت مدارک را چک نکرده و شما را ریجکت میکند.

فرقی نمی کند هرجا که دفتر VAC CANADA داشته باشد میشود در آنجا انگشت نگاری انجام شود .

محدودیتی نداشته از فردای روز ریجکتی بعد از رفع دلایل می توان دوباره اقدام نمود .

خیر – اگر فقط سرپرست خانواده داشته باشد نیز کافیست ، اما اگر بقیه نیز ارائه دهند بهتر و مثبت تر است .

آفیسر در هنگام بررسی پرونده ویزای کانادا در هر قسمت از پرونده که مورد بررسی انجام داده است یادداشت هایی را انجام میدهد . معمولا نوت آفیسر برای افرادی که ریجکت می شوند بسیار کارآمد خواهد بود زیرا یک بررسی 50 صفحه ای از پرونده فرد بوده که تمامی نقاط ضعف توسط آفیسر یادداشت شده است و فرد اقدام کننده ویزای کانادا با بررسی این نوت می تواند عیوب پرونده خود را رفع کند و سپس دوباره اقدام کند . نوت آفیسر ویزای کانادا فقط توسط وکیل یا افراد کانادایی درخواست می شود و فرد عادی نمی تواند نوت آفیسر را درخواست کند . هزینه گرفتن نوت آفیسر در حال حاضر 80 دلار می باشد .

 

10 پاسخ

  1. سلام.از لحظه ای که انگشت نگاری شدیم برا ویزا توریستی کانادا بیشترین زمانی که طول میکشه تا ویزا در بیار چقدره؟

    1. با سلام دعوتنامه برای ویزای کانادا الزامی نیستش ولی بودن دعوتنامه باعث قوی تر شدن پرونده هر فرد می شود و در صورت نداشتن ویزای معتبر در پاسپورت و پاسپورت های قبلی داشتن دعوتنامه الزامی می باشد .

    1. با سلام برای ویزای کانادا توریستی چهار رکن دارد 1-داشتن شغل معتبر 2- داشتن سند 3- فرد سفر معتبر در پاسپورت تا 10 ساله اخیر داشته باشه مثل سفر شینگن یا فرد دعوتنامه داشته باشه 4-تمکن و گردش حساب 20.000 دلار کانادایی

  2. سلام من 6 ماه پیش خودم اقدام برای ویزای کانادا کردم ریجکت شدم دلایل ریجکتی عدم اطمینان از بازگشتم خورده چجوری میتونم دوباره اقدام کنم که ریجکت دیگه نشم ؟

    1. با سلام برای ویزای کانادا شما می توانید اقدام برای گرفتن نوت آفیسر کنید و پس از برطرف کردن علت اعلامی توسط آفیسر مجدد اقدام کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *