Japan-shaditours
ژاپنReviewed by شایان هشترودی on Apr 18Rating:

ژاپن کشوری در اقیانوس آرام در آسیای شرقی است ، که یکی از قدرت های اصلی اقتصادی جهان و سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است.
ژاپن کشوری کاملا محصور شده در آب است . این کشور با جمعیتی در حدود 128 میلیون نفر دهمین کشور پرجمعیت جهان است.
توکیو پایتخت این کشور با 35 میلیون نفر جمعیت از بزرگترین و گرانترین پایتخت های جهان به حساب می آید .
ژاپن مجموعه جزایری است با طول زیاد از شمال به جنوب کشیده شده است . به همین خاطر آب و هوای مناطق گوناگون آن به شدت با یکدیگر مغایرت دارند و نیز دارای چهار فص در سال است .

با وجود اینکه تمامی کشور معتدل است ، شمال آن زمستان های سرد و طولانی و پر برف دارد ، در حالی که جنوب آن تابستان های بسیار گرم و زمستان معتدلی دارد .
میزان بارندگی در این کشور به طور متوسط سالیانه 1800 میلیمتر می باشد . ژاپن کاملا در آب محصور شده است ، وجود اقیانوس سبب شده است که در رژیم غذایی و اقتصاد مردم آن نقش مهمی داشته باشد .


از این رو دارای مقام اول در زمینه شیلات است . با این حال به دلیل اینکه محصولات دریایی مهمترین ماده غذایی مردم این کشور را تشکیل می هد ، از این لحاظ نیز کشور با کمبود و مشکل روبرو است . به طوری که اکنون شیلات و مواد غذایی بعد از نفت خام دومین اقلام وارداتی این کشور را تشکیل می دهند .
موسیقی این کشور بسیار غنی و متنوع است ، ساز هایی چون کوتو و شامیسن از سازهای اصیل ژاپنی هستند .


شامسین که به سه تار ژاپنی شهرت دارد و معمولا همراه با سازهای دیگر نواخته می شود ، شاسمین در اصل در تئاترهای کابومی و عروسکی در دوره ادو کاربرد داشت . کوتو نیز به سنتور ژاپنی معروف است که از چوب درختی به نام پائولونیا ساخته می شود و هر تار آن خرک متحرک جداگانه ای دارد . این ساز را با زخمه های که به انگشتان اشاره ، میانی و شست دست راست متصل است می نوازند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =